Sitrin Taşı Faydaları Özellikleri

Sitrin Taşı Faydaları Özellikleri Anlamı

Tahmini okuma süresi 5 dakika

Sitrin Taşı Nedir?

Sitrin taşı faydaları nedir? Bakmadan önce kısaca sitrin taşı nedir? bir bakalım. Adı, uçuk sarı narenciye renginden (demir içeriğinden dolayı) Latince citrina kelimesinden türetilmiştir. En eski zamanlardan beri, sitrin “güneş taşı” olarak adlandırıldı ayrıca güneş ışığını tutabildiği ve yılan ısırıklarından korunmada yararlı olduğu düşünülüyordu. Rengi altınla ilişkilendirildi ve tüccar taşı (paraça taşı) olarak bilindi. İletişimi geliştirdi ve zenginliğe yardımcı oldu. Romalılara göre haberci tanrı Merkür’ün taşıydı ve oymacılıkta kullanıldı.

Sitrin Taşı Anlamı?

Ametist ile yakından ilişkili bir kuvars türüdür. Sitrin taşı faydaları özellikleri, hayatın birçok yönünü canlandıran parlak enerjiyi yayan neşeli bir değerli taş. Farklı şekillerde tezahür edebildiği ve iyi şans getirdiği düşünülmektedir. Kuvars olduğu için güçlü amplifikasyon yeteneğine sahiptir.

Sitrin ve Refah?

Sitrin taşı faydaları, refah özellikleri ile bilinmektedir. “Başarı Taşı” olarak da adlandırlır. Birçok yönden tezahür ve başarıyı teşvik eder. İş dünyasında başarıyı teşvik ettiği için “Tüccar Taşı” da denir. Genelde kasalara yerleştirilir, ayrıca cüzdanda küçük bir parça taşınabilir veya kolye, bileklik olarak takılır.

Sitrin Taşı Faydaları?

 • Sitrin taşının faydaları, etkileri, fiziksel, duygusal ve ruhsal dengeye destek olur.
 • Uygun metabolizmayı teşvik etmeyi, kişisel gücü yönlendirmeyi ve Solar Pleksus Çakrayı dengelemeyi içerir.
 • Sitrin taşının terapötik kullanımı iyi belgelenmiş bir geçmişe sahiptir.
 • Sitrin meditasyon da kullanılması tavsiye edilmektedir.
 • Fiziksel dayanıklılığı ve enerjiyi artırır.
 • Endokrin sistemi destekler ve uygun metabolizmayı teşvik eder.
 • Kronik yorgunluk sendromu için faydalıdır bunun yanında dejeneratif hastalığın düzelmesine katkı sağlar.
 • Tiroidi dengelediği ayrıca büyümelerin azalmasını kolaylaştırdığı düşünülmektedir.
 • Sindirimi, dalağı ve pankreası uyarır.
 • Cildi, tırnakları ve saçı sağlıklı tutmaya yardımcı olur.
 • Özellikle gıda veya kimyasal intoleranslarının neden olduğu cilt tahrişlerini ayrıca alerjileri gidermek için iyidir.
 • Böbrek ve mesane enfeksiyonlarının giderilmesinde ve özellikle genç erişkinlerde yatak ıslatma tedavisinde faydalıdır.
 • Sıcak basması, hormon dengesizliği ve yorgunluğun hafifletilmesi gibi adet ve menopoz semptomlarını hafifletir.
 • Mide bulantısı kusma veya sabah bulantıları için de kullanılmıştır.
 • Sitrin taşının faydaları sinir uyarılarını harekete geçirir, zekayı ve konsantrasyon ve bilgeliğin entelektüel fakültelerini güçlendirir.
 • Kısa süreli hafıza kaybına da yardımcı olur.

Mutluluk ve Sitrin Taşı

Sitrin taşı faydaları çok yönlüdür, kişinin hayatındaki neşeyi kabul etmesi için yüksek zihni açar, ayrıca öfkeyi ve olumsuz duyguları, derinlere yerleşmiş korkuları ve yıkıcı eğilimleri serbest bırakır. Depresyonun üstesinden gelmek için mükemmel bir kristal olan Sitrin, eleştiriye karşı hassasiyeti azaltır, yaratıcılığa ve kendini ifade etmeye ilham verir. Benlik saygısını artırması ve geçmişi bırakarak, kişinin iyimser bir şekilde ilerlemesine bununla birlikte yeni deneyimlerin ve keşiflerin tadını çıkarmasına olanak tanır.

Sitrin taşı faydaları, çaresizlik duygularını sorunlarını belirlemeye ve iyileştirmeye yardımcı olan, kişinin merkezinin güçlü bir arındırıcısıdır. Diğer yandan kişinin bu durumları çözmek için neyin gerekli olduğunu anlamasıyla zor kararlar almak ve harekete geçmek için gereken cesareti ve dayanıklılığı sağlar.

Sitrin taşı faydaları, içsel düşünceye kapıları açmak için meditasyonda faydalıdır. Evrensel Yaşam Gücünün akışına izin verir özellikle meditatif duruma kolay geçişi teşvik eder. Düşünme süreçlerini harekete geçirir ve derin zihinden gelen görüntüleri öne çıkarır.

Sitrin taşı ile meditasyon yaparken kişi içten ve dıştan parlayan bir sıcaklık hisseder. Neticede tek amacı altın Işık Kuvvetini fiziksel düzlemde tezahür ettirmektir.

Sitrin Hangi Burç Taşı?

Sitrin, Kasım ayının doğum taşıdır. Sonuç olarak, o ayda doğan Akrepler ve Yaylar ile ilişkilendiririz. Aynı zamanda Aslanı yöneten Güneş ile de ilişkilidir. Yetenekleri özellikle Yengeç ve İkizler için faydalıdır.

 • 23 Kasım : 21 Aralık – Güneş
 • Aslan Güneş tarafından yönetilir.
 • Aslan ateşi taşır, bu da neden tüm zodyak işaretleri arasında en tutkulu, sıcak ve yoğun olduklarını açıklar.
 • Sitrin taşı faydaları, bu değerli taşın enerjisi güneş gibi olmasıdır: sıcak, rahatlatıcı, nüfuz edici, enerji veren ve hayat veren, Bu taş, Yönetici gezegeni güneş olduğu için, Aslan Burcu olanların sıcaklığını ve cömertliğini artırır ayrıca gelişmek için ihtiyaç duydukları pozitifliği, enerjiyi ve neşeyi getirir.

Doğum taşları, belirli bir aya farklı bir kristal veya değerli taş atanarak oluşturulmuştur. Bunu her bir burç için hangi kristalin (taşın) faydalı olduğunu belirlemek için kullanabiliriz. Örneğin, ametist Şubat ayının burç taşıdır, bu da onu o ayda doğan Kova ve Balık burcunun doğum taşı yapar.

Sitrini evimde nereye koymalıyım?

Sitrin taşınızı, evinizin, ofisinizin merkezine yerleştirin. Finansal belgelerinizin üzerine bir kasa içerisine yerleştirin.

Sitrin güneşte şarj edilir mi?

Sitrini dört saatten daha uzun süre güneşte bırakırsanız sarı rengini kaybedebilir ve solarak berraklaşabilir.

Sitrin nasıl temizlenir?

Amerika Gemolojik Enstitüsü’ne göre sitrin’i ılık, sabunlu suyla temizleyebilirsiniz.

NOT: Doğal taşların burçları ne olursa olsun birçok farklı kişiye faydalı olabilmektedir. Eğer ondan hoşlanıyorsan, muhtemelen bunun bir nedeni vardır. Bu makalenin sizin ilgilendiğiniz bir doğal taşla çalışmaktan veya ona sahip olmanızı alıkoymasına izin vermeyin.

Lütfen dikkat: Bu web sitesindeki bilgiler bir sağlık uzmanına danışmanın yerini tutmaz. (Bu web sitesinde yer alan tıbbi ve sağlık koşulları, ayrıca ürünler ve tedavilerle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere tüm bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza görünün veya herhangi bir alternatif tedavi, diyet, takviye veya egzersiz programına başlamadan önce sağlık uzmanına danışın.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

520 Sayı sekanslı bileklik Özel teklif 1 Alana 2.cisi sepette %30 indirim

00
Months
00
Days
00
Hours
00
Minutes
00
Seconds

Türkiye'nin En Köklü Doğal Taş Firması 21. yıl

Toptan Mağazamızı Ziyaret Edin Uygun Fiyat Avantajlarından Yaranlanın.