Kaplan Gözü Taşı Faydaları

Tahmini okuma süresi 13 dakika

Kaplan gözü taşı faydaları nelerdir? Buna geçmeden önce bu taşı yakından tanıyalım. Kaplan gözü nedir? tarihte yeri?

Kaplan Gözü çeşitli renklerdedir ve bir güç taşı olarak nam salmıştır bu nedenle adını “hayvanlar aleminin kralı” olan son derece güçlü kaplandan almıştır.

Kaplan gözü, Kuvars ailesindendir ve güzel sohbet özelliği ile tanınır. (Chatoyancy), ışığı yansıtan “hareket” ettirerek kaplan gözü gibi görünmesini sağlar. Kimyasal formülü SiO2 (Silikon Dioksit) olup Hexagonal (Trigonal) kristal sistemindendir. Kaplan Gözü, Moh’un sertlik ölçeğinde 6,5 ila 7 arasında yer alıyor. Rengi, görünüşte parıldayan güzel bir sarı-altın ila altın kahverengi ve bantlıdır.

Kaplan gözü taşı Avustralya, Hindistan, Meksika, Güney Afrika ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır. En büyük kaynağı Güney Afrika’dır.

Kaplan Gözü Taşı

Kaplan Gözü Taşı Tarihi?

Kaplan Gözü antik kültürler tarafından bilinirdi ve saygı gördü. Doğu kültüründe bu taş, kaplan gözüne benzeyen güzel görünümü nedeniyle kaplanlarla bağlantılıydı ve sahibine bu asil kedinin gücünü verdiğine inanılırdı. Kaplan gözü taşı faydaları, İyi şans getirdiği ayrıca koruma için kullanılırdı ve bereketi çektiğine inanılırdı. Bu güne kadar hala bolluk taşlarından biri olarak kabul ediliyor. Ayrıca kişinin yin yang enerjilerini yenilediği ve dengelemeye yardımcı olduğu bilinmektedir.

Mısırlılar Kaplan Gözü’nü heykellerine göz olarak yerleştirdiler. “Her şeyi gören” bir taş olarak kabul edildi ve onun vizyonunu belirtmek için kullanıldı. Mısırlılar bu taşı Güneş Tanrısı Ra ve Büyüyen Ülkenin Tanrısı Geb ile ilişkilendirdiler. Bu, Cennet ve Dünya’nın güçlü bir koruyucu kombinasyonunu sağladığını düşündüler.

Romalı askerler, cesaretlerini artırdığı ve düşmanlarının silahlarını savuşturmaya yardım ettiği inancıyla Kaplan Gözü’nü savaşta taktılar. Koruma, güç ve şans Kaplan Gözü’ne atfedilen temel değerlerdir.

Tüm kültürlerde Kaplan Gözü’nün “nazar” ve diğer uğursuzlukları savuşturduğunu düşündüler. Negatif psişik enerjileri saptırarak güçlü bir koruma sağladığına inanılıyordu. Bu taş bir şans taşı olarak kabul gördü. Taşı bulundurmanın aldatmacaları fark edebilmelerine yardımcı olabileceğine inandılar.

Bazıları bunun “her şeyi gören” Mezopotamya Tanrısı Belus veya Bel Marduk’a adanmış “Kurt Taşı” ve “Oculus Belus” (kelimenin tam anlamı talih gözü) olabileceğine ilgili düşünceleri vardı.

Kaplan Gözü Taşı Faydaları Ve İyileştirici Özellikleri

Doğasında var olan iyileştirici özellikler, güneş ve karasal elementlerin birleşiminden gelir. 

  • Yaşamanıza ve hayata daha cesurca göğüs germenize ve zorluklara daha şiddetli bir şekilde karşı koymanıza yardımcı olacaktır. 
  • Kaplan gözü taşı faydaları, korkuyu aşmanız ve cesaretinizi geliştirmeniz için size güç verecektir. 
  • Arkanızı kollar ve korkunun üstesinden gelmenin ve hayatın her alanında daha fazla risk almamın korkularını tersine çevirmede etkilidir. 
  • Topraklama, ilham verici ayrıca adını kaplandan aldığı için güçlü enerjisiyle de uyumludur. 
  • Olumsuz duygusal durumları dengelemesine ve olumlu zihinsel ayarlamalar yaratmanızı sağlar.
  • Zihinsel ve fiziksel hastalıklardan korur.
  • Cesareti ateşler.
  • Kafanıza koyduğunuz her şeyi başarabileceğinizi hatırlamanıza yardımcı olur. 
  • Solunum yolu hastalıklarına yardımcı olur.
  • Bağımlılıklarını bırakmaları sürecinde irade kuvveti verdiği bilinmektedir.

Kaplan Gözü Taşı Ve Çakra

Kaplan gözü taşı solar pleksus çakrası ile ilişkilidir. Bu nedenle kullanıcının metabolizması, sindirim sistemi üzerinde olumlu etkiler bekleyebileceğine, soğuk algınlığını önleyebileceğine ve osteoporozu iyileştirebileceğine inanılmaktadır.

Kaplan Gözü ve Burçlar

Kaplan gözü taşı faydaları, pek çok kişinin yararlanabileceği birçok farklı özelliğe sahip bir taştır. Bununla birlikte, bazı değerli taşlar, gezegenler veya özellikleri aracılığıyla hatta bir doğum taşı olarak birbirlerine bağlandıkları için belirli burçlar için daha faydalıdır. Kaplan gözü için aşağıdaki işaretler onunla ilişkilidir;

NOT: Doğal taşların burçları ne olursa olsun birçok farklı kişiye faydalı olabilmektedir. Eğer ondan hoşlanıyorsan, muhtemelen bunun bir nedeni vardır. Bu makalenin sizin ilgilendiğiniz bir doğal taşla çalışmaktan veya ona sahip olmanızı alıkoymasına izin vermeyin.

Kaplan Gözü Taşı Burcu (Açıklamalı)

Zodyak işaretleri ile taşların ilişkisini birkaç farklı şekilde belirleyebiliriz; gezegen ve bağlantısını, doğum taşları ve yeteneği. Aşağıda her birini kısaca açıklayacağız.

Kaplan Gözü Ve Doğum Taşı

Mistik, Ayurvedik, geleneksel veya modern listeye göre kaplan gözü bir burç taşı değildir. Aşağıda bu konu hakkında daha fazla açıklama yapacağız.

Doğum taşları, belirli bir aya farklı bir değerli taş atanarak oluşturuluyor. Bunu her bir burç için hangi taşın faydalı olduğunu belirlemek için kullanabiliriz.

Batıda, doğum taşları hakkında konuşurken, çoğunlukla ya modern ya da geleneksel doğum taşlarını kastediyoruz.
Geleneksel doğum taşları, İsrailoğullarının rahibi Harun’u 12 taşlı bir göğüs zırhı takarken anlatan Çıkış Kitabı’na dayanır. Göğüs zırhındaki her taş 12 İsrailoğlu kabilesinden biriyle ilgiliydi ve daha sonra 12 zodyak burcuyla ilişkilendirildi. Çıkış Kitabı’nda, Kutsal Kitap (İncil) ve Tevrat her ikisi de Tanrı’nın insanlara, bir baş rahibin duada kullanması için 12 farklı değerli taştan bir göğüs zırhı yapma talimatını nasıl verdiğini anlatıyor.

Doğum Taşları

Geleneksel listeyi kullanarak belirli bir taşı bir burçla eşleştirmek zordur. Çünkü değerli taşlar belirli bir taşa göre değil, renge göre tanımlanmıştır.

Öte yandan, Ulusal Kuyumcular Birliği tarafından kısmen Aaron’un tarihine dayanan, aynı zamanda Amerikan kuyumcuları için yaygın olarak kullanılan yada bulunan modern doğum taşları listesi var.

Harun veya Aaron (Arapça: هارون, İbranice: אַהֲרֹן Aaron)

Tibet kökenli mistik doğum taşları ve Hindistan kökenli Ayurveda doğum taşları da vardır.

Doğum taşları takan kişiye şans getirdiğine ve ona rahat ve tanıdık bir enerji sağladığına inanılırdı. Bu elbette başka bir burcun doğum taşını takamayacağınız anlamına gelmez.

Kaplan gözü bir doğum taşı değildir. Ancak Kaplan gözü taşı, Aslanı yöneten yaşam gücü ve yaratıcılığın ‘gezegeni’ olan Güneş ile ilişkilidir. Aynı zamanda Koç burcunu yöneten tutku gezegeni Mars ile ilişkilidir. Yetenekleri özellikle Yengeç ve İkizler için faydalıdır.

Yönetici gezegene bakarak hangi burcun bir değerli taşla eşleştiğini belirleyebiliriz. Her taş bir gezegen veya gök cismi ile ilişkilidir ve burçlar da öyle. Bir burcun bir gezegen tarafından yönetildiğini söylediğimizde, basitçe bu gezegenin diğer gezegenlere kıyasla bir burç üzerinde daha fazla güce sahip olduğunu kastediyoruz.

Kaplan Gözü Taşı Nasıl Kullanılır?

Hayatınızın bazı yönlerinde cesaretinizin olmadığını hissederseniz, değerli taşları kullanarak cesaretinizi yeniden aktive etmek için güçlü bir program oluşturabilirsiniz.

Taştan en iyi şekilde yararlanmak için bu taşı yanınızda taşımanız, çevrenizdeki belirli alanlara yerleştirebilir ve takabilirsiniz. 

Kaplan Gözü taşı enerjisini çağırmanın en kolay yolu, onu cebinize, çantanıza koymaktır veya kolye, bileklik olarak takabilirsiniz. Bu alanlar, onu kendinize yakın tutmanıza ve ihtiyaç duyduğunuzda enerjilerinden yararlanmanıza izin verir. Bu, özellikle yaklaşan önemli bir görüşmeniz veya üstlenilmesi zor bir görüşmeniz olduğunda yararlı olacaktır. 

Kaplan Gözü Taşı Biriken Enerjisi Nasıl Temizlenir?

Yarı değerli taş Kaplan gözü, negatif enerjiler ve dalgalarla kolayca emprenye edildiğinden düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Bu nedenle taşınızı arındırmak, güçlerini geri kazanmanın bir yoludur. Tüm safsızlıklardan arındırıldığında, Kaplan gözü taşı faydaları kullanıcısına bir kez daha koruma sağlar.

Kaplan gözü güçlü bir taştır ve litoterapi (kristal terapisi) ile ilgilendiğinizde sahip olmanız gereken temel taşlardan biridir. Mükemmel koruma taşı, her takıldığında veya kullanıldığında kötü enerjilerle temas halindedir. Taş bu nedenle hızlı bir şekilde şarj olur. Taşın erdemlerinden uzun süre faydalanmak için düzenli olarak temizlemelisiniz.

Litoterapide taşlarının temizlenmesi çok önemlidir. Nitekim zamanla enerji ile yüklenirler ve bazen doygunluğa ulaşabilirler. Siyah obsidyen gibi temizlenmesi gerekmeyen bazı taşlar varsa, en değerli ve yarı değerli taşların boyutlarına ve kullanım amaçlarına göre temizlenmelidir.

Aynı şekilde, taş ne kadar çok aktiviteye sahipse, Kaplan Gözü ile o kadar fazla temizlik ve arınma yapmanız gerekecektir. Buradaki fikir taşı rahatlatmaktır. Bunu bir sünger gibi düşünün: Bir sünger suya doyduğunda artık paspaslayamaz. Su basmış yüzeyi düzgün bir şekilde temizlemek için suyunu boşaltmanız gerekir.

Taşlarda aynı. Öyle bir zaman gelir ki taş bu enerjilere doyar ve artık işini düzgün yapamaz. Bu nedenle, yararlı etkilerini tekrar hissetmek için kaplan gözü taşınızı temizleme ve şarj etme zamanı gelmiştir.

Kaplan gözü taşınızı tuzla temizlemek ve arındırmak için, yaklaşık üç saat boyunca büyük bir deniz tuzu bloğunun üzerine koyun. Yada gece boyunca tuzlu suyun içinde bekletebilirsiniz.

Kaplan Gözü Taşımı Temizlemem Gerekip Gerekmediğini Nasıl Anlarım?

Kaplan Gözü taşınızın temizlenmesi ve arınması gerekip gerekmediğini bilmek için kendinizi dikkatlice dinlemeniz gerekir. Önce taşın üzerinizdeki etkilerini anlamak ve daha sonra bu etkilerin ne zaman az olduğunu hatta hiç olmadığını tespit etmenizdir.

Öncelikle taşlarınızı teslim aldığınızda temizlemenizi ve arındırmanızı öneririz. Gerçekten de taşlar birçok kişi tarafından temas edilmiştir. Bazen size ulaşmak için dünyayı dolaşmıştır, bu nedenle Kaplan Gözü taşı çıkarılmasından evinize gelene kadar biriken enerjilerden arındırmak Kaplan gözü taşı faydaları, maksimum etkisi için kesinlikle önemlidir.

O halde, Kaplan Gözü taşınızın temizliği büyük ölçüde onu nasıl kullandığınıza bağlı olacaktır. Taşı her gün takıyorsanız (ki bu zorunlu değildir), her hafta temizleyin. Taşı belirli bir süre, belirli zamanlarda (örneğin, büyük bir toplantının olduğu günlerde veya sizi strese sokan bir olayda) takıyorsanız, kullandıktan sonra taşı temizleyin ve stresten arınmanın tadını çıkarın.

Kaplan Gözü’nü burada detaylandıracağımız çeşitli şekillerde temizleyebilirsiniz.

Kaplan Gözü Taşınızı Tütsü İle Temizleme

Tütsü uzun zamandır arındırıcı gücüyle bilinmektedir. Arındırıcı tütsünüz varsa duman tekniği kullanarak Kaplan Gözü ve genel olarak taşlarınızı da temizleyebilirsiniz. Bu yöntem, tütsünün dumanı sayesinde taşların enerjilerini serbest bırakmaktan ibarettir. Bunu yapmak için taşlarınızı tütsü dumanının yakınına yerleştirmelisiniz.

Ermeni kağıdı (papier d’armenie) veya sandal ağacı ile de çalışır. Bu teknik en nazik tekniklerden biridir ve çok fazla kullanılmayan taşlarınızı temizlemenizi sağlar. Kaplan gözü taşınızı düzenli olarak temizliyorsanız ve temizlemeye fazla zamanınız yoksa bu teknik çok pratiktir.

Kaplan Gözü Taşını Nasıl Temizlersiniz? Gömme Yöntemi

Çok derin bir temizliğe ihtiyacınız varsa taşları toprağa gömmek en iyi çözümdür. Bu teknik uzun ve daha az pratiktir, ancak taşları tamamen boşaltma değerine sahiptir. Toprakta taşlar doğal ortamlarına geri döner ve doğal olarak yeniden şarj olur ve arınırlar. Gömme işlemi tamamlandıktan sonra, sanki hiç dokunulmamış gibi olacaktır.

Taşlarınızı gömmek için bahçenizde yüzeyin birkaç santimetre altında bir çukur kazın. Taşları yerleştirin ve deliği kapatın. Kolayca bulmanız için noktayı işaretlemeyi unutmayın. Taşların boyutuna göre gömme en az 15 gün sürmelidir.

Örneğin, bir Kaplan Gözü bilekliği veya, kolye ucunun tamamen temizlenmesi ve arınması için neredeyse 3 haftayı geçmesi gerekir. Öte yandan, bir Kaplan Gözü piramidi, genellikle sergilendiği odada dolaşan enerjilere bağlı olarak 4 ila 6 hafta arasında gömülü kalır.

Kaplan Gözünü Su İle Arındırın

Kaplan Gözü taşınızı kaynak suyu ile de arındırabilirsiniz. Tüm saflığını yarı değerli taşınıza iletecektir. Bunu yapmak için taşınızı kaynak suyuyla dolu bir kaba daldırın ve birkaç saat (ideal olarak gece boyunca) bırakın. Suyu temiz tutmak için kabın üzerini opak (Saydam) yumuşak bir bezle kapatabilirsiniz.

Kaplan Gözü Taşı Nasıl Şarj Edilir?

Kaplan Gözü Taşınızı temizlendikten sonra yeniden şarj edilmesi veya arındırılması gerekir. Temel olarak, enerjilerden arındıktan sonra, taşı saflaştırarak temizliği tamamlamanız gerekir. Kaplan Gözü’nü arındırmak çok basit: sadece gün ışığına maruz bırakın. Açıktır ki, mavi gökyüzü ve yaz güneşi taşlarınızı hızlı bir şekilde şarj edecektir. Ancak hava parlak olmasa bile, güneş bulutların arkasında olsa bile arınmanın işe yarayacağını unutmayın.

Kaplan Gözü taşınız düzgün bir şekilde arındırmak için birkaç saat doğrudan güneş ışığına maruz bırakın. Camın arkasında değil de doğrudan dışarıda bırakmanız daha iyi olur.

Kaplan Gözü taşınızın arındırılmasından mahrum bırakmayın. Taş zararlı enerjilerle direkt temas halindedir (sizi onlardan koruduğu için) çabuk tükenir. Üstelik taşın geçmiş kullanımlardan kaynaklanan negatif enerjileri hala içinde barındırıyorsa, taşın üzerinizdeki olumlu etkilerini hissetmeniz de imkansız olacaktır. Kısacası, arınma ve şarjın birbirinden ayrılamaz olduğunu unutmayın.

Ay Işığında Şarj Etme

Kaplan Gözü taşı ay ışığıyla şarj etmek için, dolunay gecesinde taşı banyo, mutfak veya ofis gibi nötr bir yere yerleştirin.

Taşınızı dolunay ışığı altında şarj etmek istiyorsanız, aklınızda bulundurmanız gereken birkaç şey var. Öncelikle, başlamadan önce kristallerinizin temizlendiğinden emin olun. Bu, toplamış olabilecekleri negatif enerjileri uzaklaştırmaya yardımcı olacaktır. Ardından, şarj işlemi süresince taşınızın rahatsız edilmeden bırakabileceğiniz bir yer bulun.

Gece boyunca ay ışığına olumlu şekilde maruz kalan bir yer seçin. Ancak taşın, enerjisini etkileyen herhangi bir organik nesneden (yiyecek, bitki vb) uzak tutulmalıdır.

SSS

KAPLAN GÖZÜ TAŞI İYİLEŞTİRİCİ GÜCÜ NEDİR?

Kaplan gözü taşı, iyileştirici güçleri yüzyıllardır kullanılan güçlü bir taştır. 
Zihni ve duyguları dengelemeye, canlılığı ve gücü artırmaya yardımcı olduğu söylenir. 
Ayrıca negatif enerjiden korunmaya yardımcı olduğuna ve iyi şans getirdiğine inanılıyor.
Kaplan gözü taşı Toprakla bağlantılı olduğundan, artrit veya romatizma gibi eklem problemlerini giderebilir. 
Ayrıca omurganın hizalanması için destek olur ve kemik kırıklarını azaltmaya yardımcı olabilir. 
Kesinlikle şifalı taşlar olarak kabul edilirler.

BU YÖNTEMLERİ KULLANARAK DİĞER TAŞLARIMIZI TEMİZLEYİP ŞARJ EDEBİLİR MİYİZ?

Burada açıkladığımız Kaplan gözü ile ilgili temizleme, arınma ve şarj etme genelde çoğu taş içinde çalışır. Çünkü bunlar geleneksel yöntemlerdir. Örneğin tütsüleme yada suda bekletme ve toprağa gömme gibi. Ancak Sitrin taşı 4 saatten fazla güneşte bekletirseniz rengi solabilir.
Eğer evinizde yada takı olarak değerli taşları bir arada kullanıyorsanız buradaki arınma ve temizleme şarj etme yöntemlerini deneyebilirsiniz.

(Lütfen dikkat: Bu web sitesindeki bilgiler bir sağlık uzmanına danışmanın yerini tutmaz. Bu web sitesindeki ürünler ve tedavilerle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere tüm bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza görünün veya herhangi bir alternatif tedavi, diyet, takviye veya egzersiz programına başlamadan önce sağlık uzmanına danışın.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

520 Sayı sekanslı bileklik Özel teklif 1 Alana 2.cisi sepette %30 indirim

00
Months
00
Days
00
Hours
00
Minutes
00
Seconds

Türkiye'nin En Köklü Doğal Taş Firması 21. yıl

Toptan Mağazamızı Ziyaret Edin Uygun Fiyat Avantajlarından Yaranlanın.