Akik taşı faydaları özellikleri anlamı

Akik Taşı Faydaları Özellikleri

Tahmini okuma süresi 11 dakika

Akik Taşı Faydaları

Akik Taşı Faydaları ve özelliklerine geçmeden önce gelin akik taşına yakından bakalım. Eski zamanlardan beri mücevheratta kullanılan en eski değerli taşlardan biridir ve 2022’nin en popüler taşlarındandır. Ve bize sıkça sorulan bir soru da Akik Taşı Anlamı Akik taşı faydaları özellikleri nelerdir?

Akik, iyi bilinen ve güçlü bir manevi taş grubu olan Kuvars ailesinin bir üyesidir. Akik, kalsedon kuvarsının bir türü olan yarı saydam mineral ve yarı değerli taş. Kuvars iki tipte gelir; ametist, sitrin, dumanlı kuvars ve benzerleri gibi tümü keskin kenarlar ve sivri tepeler olan ve yerel kristal oluşumlarından kolayca tanınan klasik berrak kristallerdir.

Sonra akik, amazonit, carnelian, jasper ve onyx içeren yarı saydam veya opak versiyon vardır.

Her iki tip de esasen silikon dioksit veya dünyadaki en yaygın malzemelerden biri olan ve hatta vücudumuzda bile bulunabilen SiO4’tür – belki de bu yüzden onu bu kadar rahatlatıcı buluyoruz.

SiO4 Nedir?

Silikatlarda gerçek yapıyı oluşturan veya mineralin temel çatısını kuran (SiO4)-4 silisyum tetrahederdir.

Çeşitli renkler, Akik’in çok çeşitli duygusal ve fiziksel etkilere sahip olabileceği anlamına gelir, ancak genellikle gerginliği ve öfkeyi azaltabilen yatıştırıcı ve sakinleştirici bir taştır.

Konsantrasyon, hafıza, çevreniz hakkındaki farkındalığınızı ve rasyonel düşüncenizi – aslında tüm zihinsel sağlığınızı geliştirir.

Dünyada Farklı Kültürlerde Akik Taşının Anlamı

Akik taşının faydaları özellikleri anlamı medeniyetten medeniyete farklılık gösterir.

Örneğin, Babilliler Akik’in özelliklerinin kötü enerjiyi uzaklaştırmak için kullanılabileceğine ve onu evlerinin etrafına buna göre yerleştireceklerine inanıyorlardı. Ayrıca, M.Ö 3000’lerde bantlı akikten yapılı bazı ünlü Babil balta başları bulundu.

Persler, bu şifalı taşın bir fırtınaya karşı savunmak için kullanılabileceğine inanıyorlardı. Bunu da günümüzde pek önermediğimiz akik taşını yakarak yapmışlar.

Benzer şekilde, İslami kültürler akik taşının nazar ve trajedilerden korunmaya yardımcı olduğuna inanırken, Mısırlılar taşın doğal afetlere karşı korunmaya yardımcı olduğunu ve konuşma gücü sağlayabileceğini düşündüler.

Ancak Çinliler, Akik taşının manevi koruma sağladığına inanıyorlardı. Onlara göre akik, onların daha pozitif kalmasına ve iyi şans ve servete yer açmasına yardımcı oldu.

En ünlü akik parçalarından biri, Antik Yunan döneminden gelir ve Pylos Combat Agate olarak bilinmektedir. 1450 yıllarına kadar uzandığı söylenmektedir.

Akik taşı, sağlıklı ilişkileri teşvik edecek uyumlu bir enerjiye sahiptir, iletişim becerilerinizi açacak, bu da arkadaşlarınızın ve ailenizin ihtiyaçlarınızı anlamasını ve onların ihtiyaçlarını takdir etmenizi sağlayacaktır.

Akik uykusuzluk çekenler için faydalıdır ve hoş rüyalar görmenizi sağlar.

Farklı Renklerde Akik Taşları: Faydaları Özellikleri ve Anlamları

Akik taşları, aşağıdakiler de dahil olmak üzere geniş bir renk yelpazesinde mevcuttur:

 • Mavi dantel akik
 • Mor akik
 • Yeşil Akik
 • Pembe akik
 • Mavi akik
 • Kırmızı akik
 • Yosun akik
 • Ateş akikler
 • Dendritik akik
 • Holley mavi akik
 • Laguna akik
 • Botswana akik

Mavi Dantel Akik Taşı Faydaları

Mavi dantel akik taşı nedir

Bu akik çeşidi, yatıştırıcı ve dengede olmanızı sağlayan açık mavi bir tona sahiptir. Genellikle mavi dantel akik çeşidinde dantele benzer şeritler vardır. Mavi dantel akik taşı faydaları özellikleri, düşüncelerinizi özgürce ifade etme yeteneğinizden sorumlu olan boğaz çakrasını etkiler. Mavi dantel akik taşının iyileştirici özelliklerinden biri de boğazı iyileştirmesidir.

Mor Akik Taşı Faydaları

Morun en canlı renklerden biri olduğu konusunda herkes hemfikirdir. Dünyada mor rengi seven milyonlarca insan var. Peki mor akik taşı neyi ifade eder? Enerjisi ile tanınan mor akik takan kişi kendini enerjik ve pozitif hissedecektir.

Ayrıca sizin için kişisel bir tılsım görevi görecek. Mor akik siz ve aileniz için koruyucu bir bariyer görevi görecektir. Tüm felaketlere karşı koruyacaktır. Mor akik taşı faydaları evinde bulunduran veya takı olarak takan insanlar, sonra iş verimliliğinde bir artış gördüklerini söylediler. Zihinsel olarak güçlü kalmak ve zor zamanlarda pozitif kalmak istiyorsanız mor akik taşı tercih etmelisiniz. Takmayı sevenler için pozitif kalmanıza ve enerjinizi sabit tutmanıza yardımcı olacaktır.

Yeşil Akik Taşı Faydaları

Kristal İncil’in yazarı Judy Hall’a göre, yeşil akik taşının zihinsel ve duygusal esnekliği geliştirdiğini ve karar vermeyi güçlendirdiğini söylüyor.

Yeşil Akik mucizevi iyileştirici güçlere sahiptir. İnsanlar onu hastalıkları iyileştirmeye yardımcı olmak için içme sularına koydular ve yaşam enerjisi sağlamak için kullandılar.

Ek olarak, bu şifalı yeşil akik taşı, sahibine cesaret vermeye yardımcı olur. İlerlemek veya işte iyi sonuçlar almak için güce ihtiyaç duyduğunuzda kullanışlıdır.

Pembe Akik Taşı Faydaları

Pembe akik taşı

Akik taşını takı olarak takmak, kişinin kalp acısının üstesinden gelmesine yardımcı olur. Pembe akik takan kişi de stabilize bir auradan yararlanır. Ayrıca pembe akik taşının sakinleştirici etkisinden dolayı kendinizi Sakin hissetmeniz de olasıdır. Kendinize olan güveniniz, cesaretiniz, gücünüz, pozitif enerjiniz de artacaktır.

Uzmanlar, pembe akik taşının kalp çakrasıyla bağlantılı olduğunu iddia ediyor. Böylece kalbinizin karşılaştığı sorunları iyileştirir. Pembe akik takan kişi, ona bir güvenlik duygusu verdiği için her durumda rahat hisseder.

Mavi Akik Taşı Faydaları

Bu mavi renkli değerli taşın anlamı sakinliktir. Mavi akik taşını bir ormanda uzanmış masmavi gökyüzüne bakıyormuş gibi düşünün. Çok sakinleştirici ve rahatlatıcı.

Mavi akik taşı sadece enerjilerinizi uyumlu hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda negatif enerjileri de azaltarak rahat ve huzurlu kalmanıza yardımcı olur. Negatif enerjiden korunma, Mavi akik taşının en çekici özelliklerinden biridir.

Ayrıca mavi Akik, pürüzsüz iletişim anlamına gelir. Günlük hayatta birçok insanla iletişim kurma ihtiyacı duyanlar ve hatta özgüvenlerini geri kazanmak isteyenler için en iyi taşlardan biridir.

Kırmızı Akik Taşı Faydaları

Kırmızı akik taşı faydaları

Halk arasında akik taşı, kırmızı göz akik olarak da bilinmekte. Kırmızı akik takan bir kişi, kalbini açarken içine yeni enerjileri kabul eder. Akik sadece kalbinizi değil, zihninizi de yeni fikirlere açar.

Kırmızı akik takmanın birçok faydası vardır ve bunların başlıcaları, fiziksel topraklamayı teşvik etmesi ve hayatınızdaki olumsuzlukları azaltmasıdır. Aynı zamanda sizi saracak olan sınırsız evrensel enerjiyi de bahşedecektir. Kırmızı akik aynı zamanda yaratıcılığı da artırır. Ayrıca korumayı teşvik eder ve sizi sabit tutar. Ayrıca fiziksel gücünüzü geliştirdiğini hissetmeniz de çok muhtemeldir.

Akik Taşı Fiziksel Faydaları

 • Fiziksel olarak Akik taşı faydaları, çok yönlü bir değerli taş şifacısı olmasıdır. Akik zihinsel faydalarıyla bağlantılı olarak baş ağrısı ve migren için harikadır. Vücudun her yerindeki her türlü ağrı ve ağrıyan kasları, eklemleri ve kemikleri destekleyerek rahatlatır.
 • Akik hem solunum ve kardiyovasküler sistemler hem de bağırsaklar ve mide için iyidir. Gözler, cilt ve saçlar da bu güçlü değerli taşın varlığıyla sağlıkta bir iyileşme gösterecek.
 • Anne adayları, akik taşının verdiği canlılık ve enerjiyi hissedecekler. Doğum sonrası depresyonu hafiflemesine aynı zamanda süt üretmelerine yardımcı olacaktır.
 • Akik taşının tüm renkleri yardımcıdır, ancak belirli rahatsızlıklar belirli renkler kullanımıyla fayda sağlanır. Örneğin, mavi akik taşı, boğaz ağrısı veya şişmiş bezler için özellikle yararlıdır. Yeşil Akik bir anti-enflamatuar görebilir ve soğuk algınlığı ve ateşle savaşmaya yardımcı olur. Kırmızı veya turuncu Akikler zayıf dolaşım ve sindirim sorunlarını giderilmesi için destek olur.

Akik ve Engelli Çakralar

Çakraları, vücudunuzdaki her biri belirli bir fiziksel, duygusal veya zihinsel durumu etkileyen yedi enerji merkezidir. Her çakranın bir etki rengi vardır veya atanır. Özellikle baskın bir renge sahip olan değerli taş, o rengin çakra noktasıyla ilişkilendirilir.

Akik tüm renklerde olduğu için, tüm çakraları temizlemek veya blokajını kaldırmak için kullanılabilen ender değerli taşlardan biridir; sorunu bulun ve uygun renkli Akik’i kullanın.

Örneğin, ailenizle, arkadaşlarınızla, veya iş arkadaşlarınızla iletişim kurmakta sorun yaşıyormuş gibi hissedebilirsiniz. Bu, Boğaz Çakranızın bloke olduğunun bir göstergesi olabilir. Boğaz Çakrasının blokajını kaldırmak için Mavi dantel Akik kullanabilirsiniz.

Kırmızı Akik ve renkli Ateş Akikler, temel veya kök çakra ile rezonansa girer. Kök Çakranızın sorunlu olduğunun bir işareti, bir güvensizlik duygusu veya genel bir kaygıdır. Uzanmak için sessiz bir yer bulun ve Ateş Akiğini omurganızın veya karnınıza yerleştirin, rahatlayın ve değerli taşın işini yapmasına izin verin.

Sarı akik, Sakral veya Solar Pleksus Çakraya yardımcı olabilir.

Akik Taşı Nasıl Kullanılır?

Gün boyunca akik taşı çeşitli şekillerde kullanılabilir.

 • En kolay yol, cebinizde veya çantanızda bir veya iki değerli taş taşımaktır.
 • Akik çok dayanıklı bir taş olduğu için her türü işe yarar ve yüzük, kolye, bileklik gibi muhteşem ve göz alıcı takılar tasarlanmıştır.
 • Akik evin veya işyerinin etrafına yerleştirilir, sadece bir rafa veya masaya koyulabilir veya daha dekoratif olarak bir vitrinde, bir kasede diğer kristallerle birlikte kullanılır.

Akik Taşının Faydaları Özellikleri Ve Elektromanyetik Alanlar

Elektro-manyetik alanlar modern dünyayı adeta kaplamış drumda telefon, wifi veya bilgisayar olmadan bir ormanın ortasında veya bir adada yaşamıyorsanız, onların zararlı dalgalarından kaçamazsınız.

Akik Taşı Faydaları Özellikleri bu modern kirliliğe karşı biraz koruma sağlayabilir ama bizce bu işi yapmak için Akik’ten daha iyi değerli taşlar var – akla siyah turmalin ve amazonit geliyor.

Özet

Umarız yazımız Akik Taşı Faydaları Özellikleri anlamını anlamanıza yardımcı olmuştur. Akik takmak, kişinin hayatına muazzam pozitif enerji akışı getirir ve düşüncelerindeki olumsuzlukları da ortadan kaldırmasına yardımcı olur. 

Akik takmak istiyorsanız, içinde akik bulunan aksesuarlar takmaya başlamaktan daha iyi bir yol yoktur. Sizler için Dünya doğal taş olarak, çok çeşitli şık akik kolyeler, bileklikler tasarladık. Size akik taşından tasarladığımız takılarımızı çok cazip bir fiyatla sunuyoruz. Akik Taşı Bileklik Modellerimize ve Akik Taşı Kolyelerimize göz atın.

(Lütfen dikkat: Bu web sitesindeki bilgiler bir sağlık uzmanına danışmanın yerini tutmaz. Bu web sitesinde yer alan tıbbi ve sağlık koşulları, ürünler ve tedavilerle ilgili bilgiler de dahil olmak üzere tüm bilgiler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen doktorunuza görünün. veya herhangi bir alternatif tedavi, diyet, takviye veya egzersiz programına başlamadan önce sağlık uzmanına danışın.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

520 Sayı sekanslı bileklik Özel teklif 1 Alana 2.cisi sepette %30 indirim

00
Months
00
Days
00
Hours
00
Minutes
00
Seconds

Türkiye'nin En Köklü Doğal Taş Firması 21. yıl

Toptan Mağazamızı Ziyaret Edin Uygun Fiyat Avantajlarından Yaranlanın.